V 2. etape Okolo Baskicka triumf Impeya, Peter Velits celkovo tretí

02.04.2013 Celý región

Vitoria 2. apríla (TASR) - Slovenský cyklista Peter Velits z tímu Omega Pharma-Quick Step obsadil v utorkovej 2. etape pretekov Okolo Baskicka 10. miesto. Po absolvovaní 170,2 km dlhej trate z Elgoibaru do Vitorie patrí Velitsovi tretia priečka v celkovej klasifikácii, ktorej lídrom je Talian Francesco Gavazzi z tímu Astana.

Etapa vyvrcholila hromadným šprintom, v ktorom si najlepšie poradil so svojimi súpermi Juhoafričan Daryl Impey (Orica) a pre svoj tím vybojoval triumf aj v druhom dieli itinerára. Na druhom mieste skončil Gavazzi (Astana), tretí prišiel do cieľa Španiel Angel Vicioso (Kaťuša).

Velits mal v špurte dobrú pozíciu, no doplatil na zúženie cesty na ľavej strane približne sto metrov pred cieľom.

Na podujatí štartuje aj druhý Slovák Juraj Sagan, člen tímu Cannondale bol po prvej etape na 159. priečke.

Okolo Baskicka:

Výsledky 2. etapy (Elgoibar - Vitoria, 170,2 km):
1. Daryl Impey (JAR/Orica) 4:23:31 h, 2. Francesco Gavazzi (Tal./Astana), 3. Angel Vicioso (Šp./Kaťuša), 4. Daniele Ratto (Tal./Cannondale), 5. Dennis Vanendert (Belg./Lotto), 6. Michel Kreder (Hol./Garmin) ..., 10. Peter VELITS (SR/Omega Pharma-Quick Step) všetci rovnaký čas ako víťaz ..., 147. Juraj SAGAN (SR/Cannondale) +6:12 min.

celkové poradie: 1. Gavazzi 8:30:04 h, 2. Vicioso, 3. VELITS, 4. Jakob Fuglsang (Dán./Astana), 5. Nairo Quintana (Kol./Movistar), 6. Sergio Henao (Kol./Team Sky) všetci rovnaký čas ako líder, ..., 156. SAGAN +19:34 min.